تبلیغات

بنـر رایگان - heder.blogfa.com - طراحی گرافیک

استقلال کلوپ - روز شمار ۱۳ سال حضور فرهاد مجیدى در تیم ملى
تاریخ : یکشنبه 28 شهریور 1389 | 02:59 ب.ظ | نویسنده : اس اس استقلالی

فرهاد مجیدى در ۱۳ سال گذشته براى تیم ملى ۴۵ بازى انجام داد و ۱۰ گل نیز به ثمر رساند مجیدى رکورد جالبى نیز دارد و اینکه تنها بازیکنى با بیش از ۴۰ بازى ملى در تاریخ فوتبال ایران است که در هیچ تورنمنت مهمى مثل جام جهانى، جام ملتهاى آسیا و حتى بازیهاى آسیایى حضور نداشته است!

فرهاد مجیدى کاپیتان تیم استقلال پس از پایان بازى استقلال و سایپا اعلام کرد که از تیم ملى خداحافظى مى کند و در اردوى جدید تیم ملى حضور نخواهد داشت. این در حالى بود که حدود ۲ هفته پیش و پس از اینکه قطبى او را براى بازیهاى دوستانه مقابل چین و کره جنوبى به تیم ملى دعوت نکرد، انتقادات رسانه ها از قطبى شدت گرفت که مهاجم آماده این روزهاى استقلال را به تیم ملى دعوت نکرده است.اما فرهاد مجیدى در ۱۳ سال اخیر همواره یکى از بازیکنانى بوده است که دعوت شدن و یا نشدن او به تیم ملى محل مناقشه رسانه ها با مربیان وقت تیم ملى بوده است. او در روزهایى که در امارات در هر هفته گلزنى مى کرد به تیم ملى دعوت نمى شد و یا در روزهایى که کمتر آماده بود، به تیم ملى دعوت مى شد و همین موضوع باعث انتقادات مى شد.
فرهاد مجیدى در ۱۳ سال گذشته براى تیم ملى ۴۵ بازى انجام داد و ۱۰ گل نیز به ثمر رساند و نکته جالب اینکه به جز دوران مربیگرى دایى، همیشه مربیان تیم ملى او را به اردوهاى تیم ملى دعوت کرده اند، اما مجیدى در تیم ملى هیچگاه درخشش بازیهاى باشگاهى اش را نداشته است. مجیدى در اولین روزهاى حضورش در تیم ملى درخشش خوبى داشت و بیشتر گلهاى ملى اش را نیز در آن زمان به ثمر رساند، اما در ادامه نتوانست روند صعودى خود در تیم ملى را حفظ کند. شاید بتوان از نمونه خارجى بازیکنانى که در رده باشگاهى مى درخشند اما در تیم ملى موفق نیستند، روى ماکاى هلندى را مثال زد که هیچگاه در تیم ملى درخشش تیم هاى باشگاهى اش را نداشت.
مجیدى رکورد جالبى نیز دارد و اینکه تنها بازیکنى با بیش از ۴۰ بازى ملى در تاریخ فوتبال ایران است که در هیچ تورنمنت مهمى مثل جام جهانى، جام ملتهاى آسیا و حتى بازیهاى آسیایى حضور نداشته است!
سال :۱۳۷۶ اولین روزهاى حضور در تیم ملى
فروردین ۷۶
در راستاى سیاست جوانگرایى مایلى کهن در تیم ملى، فرهاد مجیدى ستاره ۲۱ ساله تیم بهمن به تیم ملى دعوت شد و در بازى دوستانه مقابل چین نیز در ترکیب اصلى به میدان رفت.
آذر ۷۶
در مسابقات مقدماتى جام جهانى ۱۹۹۸ فقط در ۲ بازى مقابل عربستان و استرالیا دقایقى به میدان رفت و افتخار صعود به جام جهانى را در کارنامه خود ثبت کرد.
بهمن ۷۶
تومیسلاو ایویچ نام فرهاد مجیدى را در اولین لیست خود قرار داد و او را همراه تیم ملى به تورنمنت هنگ کنگ برد، اما عملکرد مجیدى ایویچ را به دعوت مجدد از او قانع نکرد.
خرداد ۷۸
پس از ۲ سال دوباره به تیم ملى دعوت شد و این بار منصور پورحیدرى او را با تیم ملى به تورنمنت ۴ جانبه کانادا برد.
فروردین ۷۹
جلال طالبى سرمربى جدید تیم ملى نام مجیدى را در لیست تیم اعزامى به مقدماتى جام ملتهاى ۲۰۰۰ آسیا قرار داد. مجیدى در آن روزها بازیکن تیم راپید وین اتریش بود.
شهریور ۷۹
در بازى دوستانه مقابل اتریش که با شکست ۵-۱ تیم ملى همراه شد، مجیدى بهترین بازیکن تیم ملى بود و گل ایران را به زیبایى به ثمر رساند. این یکى از بهترین بازى هاى مجیدى در تیم ملى بود.
آبان ۷۹
به تیم الوصل پیوست و جام ملتهاى ۲۰۰۰ آسیا را از دست داد. البته مجیدى در لیست طالبى در بازیهاى دوستانه قبل از آغاز جام ملتهاى آسیا نیز جایى نداشت.
آذر ۷۹
ادمار براگا مربى موقت برزیلى تیم ملى مجیدى را براى ۲ بازى مقدماتى جام جهانى مقابل گوام و تاجیکستان به تبریز برد و مجیدى در مقابل گوام هت تریک کرد.
اردیبهشت ۸۰
میرسلاو بلاژویچ در اولین لیست خود نام مجیدى را قرار داد و فرهاد مجیدى نیز با تیم ملى به تورنمنت ۴ جانبه قاهره رفت، اما در ۲ بازى نتوانست نظر بلاژ را جلب کند.
بهمن ۸۰
بعد از ناکامى تیم ملى در صعود به
جام جهانى ،۲۰۰۲ برانکو سرمربى تیم ملى شد و فرهاد مجیدى یکى از بازیکنان دعوت شده به بازى دوستانه مقابل اسلواکى بود.
مرداد ۸۲
همایون شاهرخى سرمربى وقت تیم ملى بعد از حدود یک سال و نیم سال فرهاد مجیدى را دوباره به تیم ملى دعوت کرد و مجیدى نیز در
۲ بازى مقابل اردن در مقدماتى جام ملتهاى آسیا بازى کرد و گل زد.
مهر ۸۲
برانکو دوباره به تیم ملى بازگشت؛ اما فرهاد مجیدى جایى در تیم ملى نداشت در حالى که ستاره تیم الوصل بود و در لیگ امارات
مى درخشید.
خرداد ۸۳
براى مسابقات جام غرب آسیا به تیم ملى دعوت شد، در مقابل سوریه نیز گلزنى کرد، اما در لیست تیم ملى اعزامى به جام ملتهاى ۲۰۰۴ آسیا قرار نگرفت.
آذر ۸۳
براى بازى دوستانه مقابل پاناما به اردوى تیم ملى دعوت شد، اما پس از این بازى تا ۲ سال دیگر رنگ تیم ملى را ندید!
مرداد ۸۵
امیر قلعه نویى سرمربى تیم ملى شد، فرهاد مجیدى نیز به اردوى تیم ملى دعوت شد و در بازى هاى مقدماتى جام ملتهاى آسیا مقابل سوریه و کره جنوبى دقایقى نیز بازى کرد. بر خلاف تصور ، مجیدى جایى در تیم قلعه نوعى نیز نداشت و در ادامه دیگر به تیم ملى دعوت نشد.
اسفند ۸۶
على دایى سرمربى تیم ملى شد؛ اما در دوران حضور دایى در تیم ملى مجیدى هیچگاه به تیم ملى دعوت نشد. برخى به اختلافات شخصى دایى با او اشاره مى کردند، اما مجیدى در آن روزها واقعا آماده نبود.
آبان ۸۸
در روزهایى که در استقلال خوب بازى
مى کرد و گل مى زد، زیر فشار شدید رسانه ها قطبى مجبور به دعوت از مجیدى به تیم ملى شد و در
۲ بازى مقابل ایسلند و اردن نیز از او استفاده کرد.
شهریور ۸۹
پس از ۹ ماه به تیم ملى دعوت شد، در حالى که در ۳۳ سالگى واقعا درخشان بازى مى کند اما اعلام کرد که براى همیشه از تیم ملى خداحافظى کرد. این در حالى است که سال گذشته گفته بود که در ۳۳ سالگى به عنوان کاپیتان تیم ملى جام ملتهاى ۲۰۱۰ آسیا را بالاى سر خواهد برد.
سال :۱۳۸۸ آخرین بازى در تیم ملى با پیراهن شماره ۵۸